top of page
Больница

Головна   >   Наші підрозділи  >   Відділення гемодіалізної і еферентної терапії

free-icon-blood-donation-4038480_edited.png

Відділення гемодіалізної і еферентної терапії

photo_2023-05-23_12-10-50_edited.jpg

Марченко Дмитро Миколайович

Завідувач відділенням гемодіалізної та еферентної терапії, лікар анестезіолог,

лікар нефролог вищої категорії

Відділення гемодіалізної і
еферентної терапії

Відділення гемодіалізної та еферентної терапії відкрито 10 квітня 2014 року на підставі наказу Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 09.04.2014 №354/0/197-14. Надає висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам нефрологічного профілю (термінальна ниркова недостатність та ураження нирок різної етіології) екстракорпоральними

методами.

 

Гемодіаліз застосовують для порятунку життя людини, коли ниркова недостатність не підлягає консервативному лікуванню. За допомогою апарату «штучна нирка» із крові видаляються кінцеві продукти метаболізму (креатинін та сечовина), відновлюють водний та електролітний баланс в організмі.

 

На базі відділення 25 апаратів «штучна нирка»  B BRAUN Dialog + для проведення замісної терапії, а також сучасний апарат Diapact CRRT – для екстракорпоральної терапії. Дві палати інтенсивної терапії - оснащені необхідним обладнання. Сучасна система водо-підготовки з використанням комплексу поетапного водоочищення.

 

На сьогоднішній день замісну терапію методом екстракорпорального гемодіалізу отримує 94 пацієнти. Це жителі м.Дніпро та Дніпропетровської області, а також тимчасово переміщені особи. Тривалість одного сеансу в середньому становить 4 години. Замісну терапію пацієнт отримує

впродовж всього життя або до трансплантації нирки.

 

Також у відділенні надають консультативну допомогу пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю на етапі підготовки до замісної ниркової терапії. Внесення  пацієнтів до листа очікування для лікування методами замісної ниркової терапії.

 

Супровід пацієнтів у відділенні гемодіалізу здійснюється командою лікарів-нефрологів  на чолі з завідуючим відділення Марченко Дмитром Миколайовичем (лікар-анестезіолог, лікар-нефролог вищої категорії). А також колективом кваліфікованих медичних сестер та середнім медичним персоналом разом зі старшою медичною сестрою відділення – Данильченко Світланою Миколаївною. Працює діалізна технічна служба – інженер та техніки.
 

 

КНП «Міська клінічна лікарня №4» ДМР 
відділення гемодіалізної та еферентної терапії, 8 поверх
м.Дніпро, ж/м Західний, вул.Ближня, 31


Відділення працює у дві зміни: з 6:30 до 18:00, окрім неділі.
 

10.05.2024

Шаповалова Олена Федорівна

Висловлюю подяку до Дня Медика медперсоналу міської лікарні №4 (м.Дніпро, вул.Ближня, 31), відділенню гемодіалізу, а саме завідуючому Марченко Д.М. та  медичній сестрі Головко Л. за їх важу працю, за уважність до пацієнтів, за те що вони рятують життя хворих на гемодіалізі. 

23.04.2024

Шаповалова Олена Федорівна

Бажаю бажання висловити свою думку. Я, Шаповалова Олена Федорівна, 01.04.1972р.н., лікуюсь у гемодіалізному центрі МКЛ №4.

 

Дуже б хотілось подякувати працівникам відділення, завідуючому Марченко Дмитру Миколайовичу і лікарю Станіславу Юрійовичу, за те що вони врятовують нам кожного дня життя. Дівчатам медсестрам, які доглядають нас кожну хвилину. 


А санітарочкам велике дякую за їх турботу та чистоту у відділенні. Технікам також хочеться подякувати за їх роботу, за то що в нас кожен день працюють апарати і в нас є діаліз. Хочеться особисто від мене подякувати одній із нічних медсестер Головко Любові. Вона дуже гарна людина (головне хороша медична сестра та психолог).

 

За це все велике спасибі Марченко Д.М., за організацію роботи гемодіалізного центру!

bottom of page