top of page
Больница

Головна   >   Наші підрозділи  >   Гематологічне відділення

гематологыяний_edited.png

Гематологічне відділення

msg723648235-156988.jpg

Усенко Ганна Василівна

Завідувач гематологічним відділенням,

лікар-гематолог вищої категорії

Гематологічне відділення

Гематологічна служба КНП «МКЛ №4» ДМР представлена цілодобовим та денним стаціонаром на 60 ліжок, консультативно-діагностичним кабінетом. Усі підрозділи служби розташовані на 5 поверсі головного корпусу закладу.

Види послуг, що надаються у гематологічному відділенні:


1. Діагностика та диференційна діагностика захворювань системи крові та кровотворних органів.
2. Лікування гематологічних захворювань.
3. Профілактика гематологічних захворювань, профілактичні огляди.
4. Міжнародні клінічні випробування лікарських засобів.
5. Освітня робота серед населення.

 

Гематологічне відділення надає діагностичну та лікувальну допомогу
пацієнтам з наступними захворюваннями:

 

 • гострі лейкемії;

 • хронічні мієлопроліферативні захворювання (хронічна мієлоїдна лейкемія, ідіопатичний мієлофіброз, справжня поліцитемія, есенціальна тромбоцитемія);

 • хронічні лімфопроліферативні захворювання (хронічна лімфоїдна лейкемія, негоджкінські лімфоми, лімфома Ходжкіна);

 • парапротеїнемічні гемобластози (множинна мієлома, макроглобулінемія Вальденстрема);

 • аутоімунні цитопенічні синдроми (аутоіммунні гемолітичні анемії і тромбоцитопенії);

 • коагулопатії (гемофілії, хвороба фон Виллебрандта та ін.);

 • симптоматичні зміни крові та лейкемоїдні реакції;

 • інші рідкісні захворювання крові.

 

У гематологічному відділенні працює колектив самовідданих роботі однодумців, створена доброзичлива та гуманна атмосфера для пацієнтів. Лікарі безперервно працюють над підвищенням свого професійного рівня, приймають участь в міжнародних конференціях та семінарах за фахом для надання медичної допомоги на сучасному рівні.

Медикаментозне забезпечення гематологічних пацієнтів
проводиться за програмою медичних гарантій за пакетами:

Пакет: «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». 
Пакет: «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу. 
Пакет: «Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах».
Пакет: «Онкогематологія. Дорослі», «Гемофілія. Дорослі», «Лікування хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію», обласної програми «Здоров’я населення Дніпропетровщини на період 2020 - 2024 років», безкоштовне лікування в рамках міжнародних клінічних досліджень.

 

Гематологічне відділення  співпрацює з Інститутом гематології та трансфузіології м.Києва, Державним інститутом патології крові та трансфузійної медицини м.Львова, Київським інститутом експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р.Є. Кравецького НАН України, Національним інститутом раку, Науковим центром радіаційної медицини, Центром трансплантації кісткового мозку, Дніпровським Державним  Медичним Університетом.

 

Госпіталізація або консультативний прийом пацієнтів здійснюються за умов:

 • направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;

 • направлення лікуючого лікаря;

 • переведення з іншого закладу/клінічного підрозділу закладу;

 • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;

 • пацієнтів із підозрою або встановленим діагнозом гематологічного/онкогематологічного захворювання.

 

У зв’язку з пандемію гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2   для госпіталізації до гематологічного центру можлива у разі наявності негативного ПЛР або антигенного тесту на COVID-19. Консультивно-діагностичний прийом пацієнтів з лихоманкою та респіраторними симптомами здійснюється за умови наявності негативного ПЛР тесту на COVID-19.З метою запобігання розповсюдження інфекційних хвороб, планові консультації пацієнтів з симптомами гострих респіраторних інфекцій та лихоманкою здійснюється після одужання. 


ЛІКАРІ ГЕМАТОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ:

 

 • Усенко Ганна Василівна - завідувач гематологічним центром, лікар-гематолог вищої категорії.

 • Сидоренко Інна Василівна - лікар-гематолог вищої категорії.

 • Селіна Ірина Олександрівна - лікар-гематолог вищої категорії.

 • Агафонова Олена Сергіївна -лікар-гематолог вищої категорії.

 • Шинкаренко Юлія Миколаївна - лікар-гематолог вищої категорії.

 • Миронюк Алла Михайлівна - лікар-гематолог другої категорії.

 • Моісєєва Анна Сергіївна  - лікар-гематолог другої категорії.

 • Зінов’єва Олена Григорівна - лікар-гематолог, к.м.н.

 

КНП «Міська клінічна лікарня №4» ДМР
гематологічне відділення, 5 поверх
м.Дніпро, ж/м Західний, вул.Ближня, 31

+38(068)369 25 49 - консультативний кабінет


КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ПРИЙОМ ЛІКАРЯ-ГЕМАТОЛОГА
пн-пт з 09:00 до 15:30 

Для надання консультативної допомоги, пацієнти мають зареєструватися у системі Helthi,  отримати  електронне скерування сімейного лікаря  та  мати необхідний перелік медичної документації, що визначається сімейним лікарем. У разі відсутності можливості зареєструватися через електронну систему, необхідно звернутися до  реєстратури лікарні  +38(056)756 03 73; +38(067)006 81 34.

 

НАШІ ПЕРЕВАГИ

У нашому відділенні лікуванням захворювань системи крові займаються кваліфіковані фахівці, більшість з яких мають вищу категорію за спеціальністю «Гематологія». На їхньому рахунку тисячі проведених курсів лікування, які дали надію пацієнтам та повернули їх до повноцінного життя.
В своїй роботі наші гематологи застосовують тільки сучасні методики діагностики та лікування згідно до вітчизняних і міжнародних рекомендацій, ефективність яких доведена в багатьох клінічних дослідженнях з дотриманням принципів «доказової медицини».
Ми проводимо повну і точну діагностику патологію системи крові навіть на ранніх стадіях захворювання. Кожний курс терапії підбирається індивідуально для кожного пацієнта з врахуванням варіанту та розповсюдженості захворювання, наявності коморбідної патології. Пацієнти з супутньою патологією можуть отримати висококваліфіковану консультацію фахівців інших профілів на базі Закладу. Гематологічне відділення обладнано комфортними палатами, щоб кожен пацієнт відчував себе зручно і затишно.

Для планової госпіталізації необхідні загально-клінічні обстеження:
- загальні аналізи крові та сечі, біохімічний аналіз крові, аналіз крові на цукор, група крові та резус-фактор, електрокардіограма, рентгенограма ОГК, онкоогляд;
- при необхідності спеціальні дослідження: гістологічне, імунофенотипування клітин крові.

 

Діагностика захворювань проводиться  на  сучасному  рівні  та  включає в  себе  пункцію кісткового мозку, трепанобіопсію  тканин і  кісток, пункційну та хірургічну біопсію, лапароскопію, лапаротомію,  трансторакальну, плевральну, люмбальну  пункції з цитологічним, гістологічним, цитохімічним дослідженнями. Вчасне звернення надає  більше шансів на одужання та оздоровлення, збереження високого  рівня  життя.

 


Історія розвитку гематологічної служби в регіоні

Гематологічна служба у Дніпропетровській області створена в 1962р. та за період майже 50-річного існування пройшла динамічний шлях розвитку своєї матеріально-технічної, наукової, клінічної та організаційній бази, стабільно працює, удосконалюється та вважається однією з передових в країні. За ці роки у гематологічних стаціонарах та консультативних кабінетах надана медична допомога більше ніж 1млн. хворим - мешканцям міст та районів.

 

Аналіз стану гематологічних захворювань свідчить про зростання поширеності та захворюваності населення області на злоякісні хвороби кровотворної системи, анемії різного походження та хвороби гемостазу – у 2-4 рази. Відбувається значне «помолодшення» пацієнтів, хворих на лейкемію (гостра лейкемія – 18-40 років; множина мієлома – 35-45 років, лімфома – 25-35 років; хронічний лімфолейкоз – 35-50років).

 

Перебіг деяких хвороб крові стає значно агресивнішим та тяжким для лікування. Сучасне лікування гематологічних хворих передбачає інтенсифікацію лікувальних програм та втілення нових лікувальних заходів для досягнення найкращого результату компенсації або одужання пацієнтів. Спеціалісти гематологи підготовлені для здійснення сучасних технологічних проектів по діагностиці та лікуванню хворих, постійно підвищують рівень кваліфікації, втілюють досягнення сучасної медицини на практиці. 


За останні роки завдяки наполегливій роботі працівників гематологічної служби, органів охорони здоров’я та обласної держадміністрації суттєво змінено стан надання допомоги гематологічним хворим у нашої області: значно покращено забезпечення ліками хворим на хронічну мієлоїдну лейкемію, майже на 100% забезпечено хворих на гемофілії завдяки місцевим програмам та заходам. Існування пріоритетного напрямку розвитку медичної допомоги онкологічним хворим та опікування гематологічними хворими з боку органів охорони здоров’я, високий рівень знань та наявність фахового досвіду, активна життєва позиція працівників гематологічної служби дозволяють розвивати та удосконалювати гематологічну службу.

17.04.2024

Бараннік Сергій Іванович

Хочу висловити подяку завідуючій гематологічним центром Усенко Ганні Василівні за організацію роботи центру, за чітке керівництво, де кожний працівник досконало виконує свою роботу. Лікарю, яка проводила первинну консультацію, Зінов’євій Олені Григорівні, яка визначила подальші дії та обстеження, які нарешті призвели до визначення вірного діагнозу. Лікуючому лікарю Кушнір Максиму Дмитровичу за професійні та злагоджені дії навіть у складних випадках і чітке розуміння, яке лікування треба призначити. Лікарю-інтерну Олексію Сергійовичу, який в критичній ситуації не відходив від мене і проводив всі маніпуляції для покращення мого стану. Медичним сестрам за турботливе ставлення. 

05.04.2024

Івлєв Віктор Петрович

Хочу висловити вдячність лікуючому лікарю гематологічного відділення Агафоновій Олені Сергіївні за допомогу, чуйність, безкорисливість, професіоналізм у своїй справі. Дякую, що не залишили мене в важкий час. Удачі Вам та всього найкращого!
Дякую усьому колективу гематологічного відділення, а саме медичній сестрі Левчук Валентині Миколаївні за її професіоналізм та гарне відношення до пацієнта – ТАЛАНТ!!!
УДАЧІ УСІМ! БУДЕМО ЖИТИ! 

23.08.2023

Земляний С.М.

Хочу безмірно подякувати медичному персоналу відділення гематології та особисто лікарю Агафоновій О.С. за професійну та кваліфіковану медичну допомогу. Ви золота людина, Ваша праця – безцінна. Дякую Вам за моє врятоване життя.

bottom of page