Запис на прийом
до сімейного лікаря
пн.-пт. з 08:00 до 19:00
сб.-нд. з 08:00 до 14:00
Ільїна Вікторія Вікторівна
Завідувач відділенням трансфузіологіі,
лікар анестезіолог
Відділення трансфузіологіі
Початком історії відділення трансфузіології є відкриття в квітні 1979 року відділення переливання крові на базі 11 міської клінічної лікарні. До 1984 року відділення виконувало тільки заготівлю крові, яку передавало в Обласну станцію переливання крові для переробки на компоненти та препарати крові, а з 1984 року розпочало самостійно переробку.
Відділення переливання крові функціонує на базі міської лікарні № 4 з 8 жовтня 1990 року. Наказом у 2001 році «Про перейменування відділення переливання крові у відділення трасфузіології » була змінена назва відділення.
Трансфузіологія (від лат. transfusio «переливанння» і -логія від др.-греч. λέγω «говорю, розповідаю»)- розділ медицини, вивчаючий питання трансфузії (змішування) біологічних і заміняючих їх рідин організмів, зокрема крові та її компонентов, крові і групових антигенів (вивчається в гемотрансфузіології ), лімфи , а також проблеми сумісності і несумісності, посттрансфузіоних реакцій, їх профілактики та лікування.
Служба крові-сполучний елемент між донором і пацієнтом, який потребує переливання компонентів крові.
Компоненти донорскої крові та виготовлені на основі донорскої плазми препарати використовуються при складних операціях, пологах, лікуванні пацієнтів при крововтратах, тяжких травмах, анемії, лейкемії, онкологічних захворюваннях, хвороб печінки та у багатьох інших випадках.
В КНП «МКЛ № 4» ДМР функціонують: гематологічне відділення, відділення травматології, хірургічні відділення з наданням
різнонаправленої допомоги, відділення судинної хірургії та реабілітації, відділення анестезіології 12-ма ліжками для інтенсивної терапії та ще багато інших; із них 9 відділень надають цілодобову ургентну хірургічну допомогу, під час яких, досить часто, виникає потреба в трансфузії компонентів крові.
В мирний час відділення приймає біля 3000 донорів на рік, з наступною переробкою цільної крові на компоненти, завдяки чому у відділеннях стаціонару проводиться понад 7000 трансфузій на рік.
Заснувала відділення трансфузіології - Орехова Лариса Леонідівна, з 1996 року продовжила розвиток служби крові в лікарні Усатенко Інна Яківна. З початку 2020 року завідувач відділення трансфузіології КНП «МКЛ № 4 » ДМР Ільїна Вікторія Вікторівна. Кадровий склад відділення за останні три роки збільшився майже в 2 рази та складає 14 штатних одиниць, 6 з яких є Почесними донорами України!!!
Лікар-трансфузіолог відділення - Кожанов Олег Григорович, лікар вищої категорії. Старша медична сестра відділення Червінська Альона Володимирівна. Лабораторія відділення має два лікаря-лаборанта, які виконують весь комплекс ізосерологічних досліджень у підприємстві і апробацію донорської крові. Середній медичний персонал з медичною освітою-4 штатні одиниці.
Керівництво КНП «МКЛ № 4 » ДМР безмежно дякує всім донорам крові та її компонентів від імені всіх тих, кому Ви врятували життя!
Донорство-справжній подвиг сильної духом та щирої людини.
Життя пульсує в світі! Життя пульсує в КНП «МКЛ № 4 » ДМР.
ПРАВИЛА ДЛЯ ДОНОРІВ
Донором може бути будь-який громадянин України, а також іноземці, що мають постійну посвідку на проживання в Україні, віком від 18 до 60 років, вагою від 50 кг, та мати зріст від 150 см.
На донацію донор повинен прийти з паспортом громадянина України та ідентифікаційним номером ( або з завантаженим додатком «ДІЯ »)
До абсолютних протипоказань відносяться:
-
гепатит В, гепатит С, сифіліс ,ВІЛ
-
серцево-судинні захворювання
-
хронічні хвороби печінки, нирок, легень, ендокринної системи
-
онкологічні захворювання
-
розлади психіки та поведінки, хвороби нервової системи тощо
-
видалення органу чи його резекція (після апендектомії, холецистектомії –дозволено через рік)
-
виразка шлунку та дванадцятипалої кишки.
До тимчасових протипоказань відносяться:
-
нанесення татуювання, проколювання вух, лікування голковколюванням, пірсинг-6 місяців
-
штучне переривання вагітності-6 місяців
-
для жінок критичні дні та 5 днів після їх закінчення
-
алергічні захворювання-2 місяці після закінчення гострого періоду
-
гострі або хронічні запальні процеси у стадії загострення (температура тіла вище 37.0 градусів-1 місяц після закінчення гострого періоду)
ПІДГОТОВКА ДОНОРА
-
за 48 годин до процедури відмовитися від вживання алкоголю
-
вживати 2-3 літри рідини на добу
-
за 72 години до процедури утриматися від вживання аспірину,анальгіну і ліків,що місять аспірин і анальгетики
-
не палити за 2 години до донації
-
планувати донацію після задовільного нічного відпочинку
-
за 48-24 години відмовитися від жирного,смаженого,гострого,копченого,молочних продуктів,яєць,бананів
-
Рекомендовано вживати солодкий чай,узвар,хліб,сухарі,сушки,відварні крупи,макарони на воді без масла,соки,морси,компоти,мінеральна вода негазована,овочі,фрукти
-
В день кроводачі обов’язково легий сніданок
-
Перед кроводачею донор забезпечується солодким чаєм та печивом,після кроводачі-обідом у столовій лікарні
Перед тим, як ви вирішите піти на донацію, радимо перевірити чи нема у вас тимчасових чи абсолютних протипоказань. У розділі Кровопедія від ДонорUA ви знайдете найповнішу інформацію про те, як готуватись до кроводач, які є протипоказання — тимчасові та абсолютні, як користуватись системою ДонорUA та іншу корисну інформацію.
-
Стандартний об’єм заготівлі крові -450 мл
-
Інтервал між кроводачами –не менше 60 днів.
-
Прийом донорів у відділенні трансфузіології КНП «МКЛ №4» ДМР-понеділок та середа ,з 8.00 до 11.00.
-
Почесні донори, медичні працівники обслуговуються позачергово!!!
Військові реалії сьогодення наклали відбиток на усі сфери нашого життя. Під час активних бойових дій, внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, питання донорства крові та її компонентів стає ще актуальнішим.
Життя людини - найвище благо на землі, а порятунок його-найвища честь для тих, хто долучається до товариства донорів. Це добре розуміють працівники ТОВ « Оператор газотранспортної системи України » Запорізьке лінійне виробниче управління магістральних газопроводів Дніпропетровський та Краснопільський промислові майданчики.
В Україні продовжується національна кампанія- «Твоя кров може воювати. Стань донором».
З нагоди Всесвітнього Дня донора крові, який відзначають щорічно 14 червня, висловлюємо Вам щирі слова подяки! Ви сьогодні справжні дарувальники життя, оскільки саме слово Донор походить від латинського «donore»- «дарувати».
Разом ми непереможні! Слава Україні!
КНП «Міська клінічна лікарня №4» ДМР
відділення трансфузіології, 1 поверх
м.Дніпро, ж/м Західний, вул.Ближня, 31
+38(068) 366-36-15 – пост відділення
02.07.2024
Сидоров С.А. (лейтенант запасу)
Я, Сидоров С.А., як пацієнт інсультного відділення, висловлюю щиру вдячність за чутливе та професійне ставлення до пацієнтів, зокрема зав. відділенням трансфузіології Ільїній Вікторії Вікторівні.